Hepiyo Kids Çocuk Modası Trendleri

2022 Çocuk Moda Trendleri

Günümüzde bir tarza sahip olmak yalnızca yetişkinler için geçerli olan bir durum olmaktan çıkarak çocuk giyim konusunda da önemli gelişmeler meydana gelmiştir. Çocuklarının trendlere uygun ve şık olması, çocuk modasını yakından takip etmesi için artık ebeveynler daha dikkatli seçimler yapmaya başlamıştır.

Yetişkinler için üretilen kıyafetler, aksesuarlar ve ayakkabılar her yıl nasıl değişiyorsa çocuk kıyafetleri, aksesuarları ve ayakkabıları da her sezon değişiklik göstermektedir. Çocuk giyim markaları tarafından üretilen ürünler arasında ön plana çıkan renkler genellikle daha cıvıl cıvıldır ve çocukların sevdiği, tercih ettiği renkler ile uyumludur.

Çocuk Giyim konusunda sürekli değişim gerçekleştiği için trendlere uygun kıyafetlerin seçilmesi önemlidir. Çocuklarınızın yeni yılda daha tarz ve trend olması için sizler için 2022 yılına uygun ürünleri paylaşıyoruz. Yeni yılda da çocukların kıyafet seçimi yapılırken duygusal ve zihinsel gelişimleri göz onunda bulundurularak seçim yapılması önemlidir.

Pandemi süreci boyunca oluşan dışarı çıkma, herhangi bir yere temas etme korkusu sebebi ile çocuklar dış dünyadan çok uzak kaldılar. Bunun  için de çocuklara güven veren tutarlı renklerin tercih edilmesi enerjilerinin yükselmesi açısından oldukça önemlidir. Uzun süre karantina etkisinde kalan çocuklar için canlı ve doğadan motiflerin bulunduğu çocuk giyim mağazaları tarafından üretilen kıyafetler bulunmaktadır.

Çocuk Giyim Ürünleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk giyim ürünleri seçiminde ebeveynler bazı zamanlar zorlanabilmektedir. Seçim yapılırken ebeveynlerin kendi zevki ile çocukların isteklerinin ortak bir paydada buluşması önemlidir. Söz konusu çocuklar olduğu zaman rahatlık ve işlevsellik ön plana çıkar. Çocukların gelişimi açısından bu durum oldukça önemlidir.

Çocuk giyimde kumaş dayanıklılığı dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Uygun kumaşın seçilmesi çocuk tişört ve şort modelleri için önemlidir. Örneğin oyun kıyafeti tercihi yapılırken daha çok pamuklu şort ve kapriler ya da takımlar tercih edilebilir. Bununla birlikte temizliği kolay kumaşa sahip kıyafetlerin de tercih edilmesi önemlidir. 

Çocuk giysilerinin çoğu makinede yıkanır bu durum da kullanım kolaylığı sağlar. Farklı sıcaklıklarda yıkanabilme özelliğine sahip  kumaşların tercih edilmesi gerekir. Bakımı ve temizliği kolay çocuk kıyafetleri günlük hayatı daha kolay bir hale getirir. Ayrıca yıkandıktan sonra da ilk günkü rengini ve şeklini koruması bir avantajdır.

Çocuklar denilince akla rahatlık gelir. Çünkü çocuklar kıyafetlerinin içinde rahat edemedikleri zaman huzursuz olurlar ve bu durum ebeveynleri de huzursuz eder. Çocuğun cildine zarar veren kumaşlar ve üzerine uygun olmayan çok dar ya da bol kıyafetler çocukları rahatsız eder. Bu rahatsızlığı yaşamamak için çocuklara uygun konforlu kıyafetlerin seçilmesi önemlidir.

Bir diğer kriter ise giyip çıkarılması kolay kıyafet tercihi yapmaktır. Çocuklar büyümeye başladıkça kendi kombinlerini kendileri yapmak isteyecek ve istedikleri kıyafetleri giymek isteyeceklerdir. Bu alışkanlık kazanılması gereken bir alışkanlık olduğu için kolaylaştırılması gerekir. Bunun için de giyilip çıkarılması kolay giysilerin satın alınması önemlidir.

Bu Senenin Bahar Kombin Önerisi

Bu senenin bahar döneminde çocuk giyim ürünleri için markalar daha çok doğanın içinde bulunan renklere ve sakin sıcak tonlara yer vermiştir. Çocukların günlük yaşantısında hem şık hem de konforlu olması için doğal tonlar ve yumuşak kumaşlar kullanılmıştır. Çocuk giyim erkek ve kız çocuklar için farklı seçenekler bulmak oldukça kolay ve uygun fiyatıdır.

Çocuk giyim markaları arasında bulunan Zara marka Uzun Jean Askılı Unisex Salopet ve The Lion King Disney T-shirt kombini ile çocuğunuza ilkbahar mevsimi için uygun bir kombin yapabilirsiniz. Yine ilkbahar mevsimi için Zara marka Mickey Peanuts Denim Jile ve Zara Happy Dog T-shirt ya da yine Zara marka Geometrik Friends Baskılı T-shirt ile bir kombin oluşturulabilir.

Sonbahar mevsimi için de çocuk giyim mağazaları pek çok kıyafet üretmeye devam etmektedir. Bu markalar arasında yer alan Zara'nın Animal Sweatshirt Takımı hem soğuk havalara hem de sıcak havalara uygun olacak şekilde kombine edilebilir. Soğuk havalarda üzerine eklenecek olan Zara Basic Denim Ceket ile kombin yapılabilirken sıcak havalarda ise kot ceket çıkarılarak yalnızca takım tercih edilebilir.

Yine aynı şekilde soğuk havalar için çocuk giyim kıyafetleri bulundurulan Zara'nın Animal Sweatshirt Takımı ile Zara Şişme Yelek kombini yapılabilir. LION KING DISNEY Takım'da çok soğuk olmayan bahar aylarında tek başına kullanılabilecek bir kombindir. Aynı zamanda yine şişme yelek veya kot ceket ile de kombin edilebilir.

Sonbahar mevsimlerinde görülen soğuk havalar sebebi ile genellikle tercih edilen kıyafetler arasında pantolonlar bulunur. Zara Slim Fit Kargo Pantalon ile kombin yapılabilecek bir t shirt ya da sweatshirt günlük giyim için uygun olacaktır.

Bu Senenin Yaz Kombin Önerileri

Yaz kombinleri denilince akla cıvıl cıvıl renkler gelir. Özellikle çocuklar için  çocuk giyim markaları çeşitli renklerde kıyafetler üreterek hem çocukların hem de ebeveynlerin dikkatini çekmektedir. Hem şıklık hem de rahatlığın bir arada olduğu bu yazın kombinlerinde çocuk modasının keyfi yeniden yerine gelecek ve pandemi sürecinde oluşan olumsuz duygular ortadan kalkacak.

Pandemi sürecinin olumsuz duygularının aksine enerji veren renklerden faydalanılan 2022 çocuk modasında da pek çok farklı ve dikkat çekici renklere doğa desenlerine yer verilmiştir. Yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının etkisi ile genellikle daha ince ve kısa kıyafetler tercih edilir.

Yaz mevsimine uygun olacak şekilde bir kombin yapmak istiyorsanız çocuk giyim markası olan Zara'nın Happy Dog T-shirt ile yine Zara markasının Distressed Denim Bermuda Şortunu bir araya getirebilirsiniz. Böylece hem tarz hem şık hem de sade iki parça tercih etmiş olacaksınız.

Dilerseniz bermuda şortun üzerine Zara Paw Patrol Nickelodeon T-shirt, Zara Mickey & Minnie Baskılı T-shirt gibi farklı t shirt seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Havaların henüz serin olduğu yaz akşamlarında üzerine yalnızca bir ceket eklemeniz yeterli olacaktır. Bunun için de Zara MİNNİE MOUSE DISNEY Denim Ceket ya da Zara Desenli Kapitone Ceket tercih edilebilir.

Kız çocuklar için yapılacak bir kombin önerisi de Zara Paperbag Jean Bermuda Şort kullanılabilir. Üzerine yine aynı şekilde farklı t shirt seçeneklerinden Zara Bambi DISNEY T-shirt veya Zara Dumbo DISNEY T-shirt eklenebilir. İlerleyen saatlerde havanın serinlemesi ile de siyah bermuda şortla uyumlu olacak renkte Zara Desenli Kapitone Ceket eklenebilir.

Yaz sıcaklıklarının daha etkili olduğu zamanlarda uygun olan çocuk giyim ürünleri arasında da Zara Mickey Mause T-shirt ve Şort Takım, Zara Lion King Takım, Zara Beach Vibes Takım, Zara Mickey & Friends Takım kombinleri tercih edilebilir. Zara
Yaka Detaylı Denim Elbise de kız çocukları için sade ve rahat bir kıyafet tercihi olacaktır.

Kız çocuklar için trend, şık ve rahat elbiseler, pantolonlar, ceket ve montlar bulabileceğiniz Hepiyo.com sitesinde aynı zamanda erkek çocuklarınız için de takımlar, pantolonlar, sweat ve ceketler bulabilirsiniz.  Çocuklarınızı mutlu edecek kıyafetleri ve takımları Hepiyo.com'da uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

newsletter image
Hepiyo'yu seviyor musunuz?

Hepiyo'nun bültenine şimdi abone ol! En yeni kampayalardan ve indirimlerden ilk sizin haberiniz olsun!

Size yalnızca Hepiyo ile ilgili bilgileri göndereceğiz.