Organik Yeşil Çay Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Organik Yeşil Çay Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soğuk bir kış sabahında sıcacık yeşil çayınızı yudumlamayı sevmiyor musunuz?

Çay, onlarca yıldır Türkiye'nin en sevdiği içecek olmuştur. Ancak yeşil çay nispeten yenidir. Muhtemelen insanların size yeşil çayın kilo vermeye iyi geldiğini söylediklerini duymuşsunuzdur, pekala, haksız değiller ama yeşil çay bundan daha fazlasını yapar!

Yeşil çay, Japon'ya ve Çin'e özgüdür ve düzenli olarak tıbbi amaçlar için tüketilmiştir. Yakın zamanda yeşil çayla tanışmış olanlar için, burada bilmek isteyebileceğiniz birkaç gerçek var!

Yeşil çay oksitlenmemiş yapraklardan yapılır ve en az işlenen çay türlerinden biridir. Çok miktarda antioksidan ve polifenol içerir. Bu polifenoller, yeşil çayın vücudunuzdaki kanserli hücreleri öldürmeye yardımcı olmasının ve kalple ilgili sayısız sorunu azaltmasının nedenidir.

Yeşil çayın bilmeniz gereken birkaç faydası:

Beyin Fonksiyonunu ve Zihinsel Performansı İyileştirir:
Mevcut kafein çoğu insan için bir asansör sağlamak için yeterlidir ve ek olarak, amino yardımcısı L-theanine rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve aynı anda uyanıklığı artırır, bu da kafeinle birlikte beyin fonksiyonunu artırabilir ve daha üretken olmanıza yardımcı olabilir.

Beyninizi Korur ve Bilişsel Gerilemeyi Önler
Yeşil çaydaki uzun süreli antioksidan kateşinler, nöronlar üzerinde koruyucu bir etkiye sahip olabileceğinden beyninizi korumaya yardımcı olabilir, potansiyel olarak Alzheimer ve Parkinson hastalıkları riskinizi azaltır.

Yaşlanmayı Geciktirir
Antioksidanlar açısından zengin olan yeşil çay, vücutta bulunan ve yaşlanma belirtilerini ve semptomlarını etkili bir şekilde geciktirebilen oksidanları veya serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur.

Bağışıklık güçlendirici görevi görür
Organik yeşil çay, vücudun kanser, kalp sorunları, romatoid artrit, diş çürümesi ve diğerleri gibi çeşitli hastalıklara karşı bağışıklığını artırmada çok önemli bir rol oynar. Bu özellik, yeşil çayda bulunan yüksek miktardaki kateşinlere (antioksidanlar) atfedilir. Aynı zamanda kişiyi ağız kokusu, hazımsızlık, soğuk algınlığı ve grip, mide enfeksiyonlarından vb. korumaya yardımcı olan güçlü antimikrobiyal etkilere sahiptir.

Kilo Kaybı İçin Organik Yeşil Çay
Kilo vermenin yaygın olarak bilinen bir faydası yeşil çaydır. Sadece 2-3 bardak içmek, metabolizmanızı artırmanıza ve vücudunuzdaki önemli miktarda yağ kaybetmenize yardımcı olabilir.

Ancak yeşil çayı daha da iyi yapan şey, çayın organik olarak üretilmiş olmasıdır.

Organik sertifikasına sahip olmak, içtiğiniz çayın tüketici güvenliği standartlarını geçmiş ve çevre dostu olduğu anlamına gelir. Ayrıca çayın herhangi bir sentetik kimyasal, herbisit ve gübre kullanılmadan üretildiği anlamına gelir.

Sağlıklı yaşamı destekliyoruz. Organik olan ürünleri tercih etmelisiniz.

newsletter image
Hepiyo'yu seviyor musunuz?

Hepiyo'nun bültenine şimdi abone ol! En yeni kampayalardan ve indirimlerden ilk sizin haberiniz olsun!

Size yalnızca Hepiyo ile ilgili bilgileri göndereceğiz.